Requiem - Delirium Serisi 3 - Lauren Oliver - EPUB PDF Ekitap indir

Requiem - Delirium Serisi 3 - Lauren Oliver - EPUB PDF Ekitap indir

Requiem - Delirium Serisi 3 - Lauren Oliver - EPUB PDF Ekitap indir

Yine rüyalarımda Portland’ı görmeye başladım.

Alex dirilmiş ama aynı zamanda değişmiş, çocukken birbirimize anlattığımız hayalet hikâyelerinden fırlamış bir canavar gibi çarpıklaşmış hâlde yeniden ortaya çıktığından beri geçmiş yakama yapıştı. Dikkat etmediğimde kaynayan su gibi köpük köpük yüzeye çıkıyor ve beni açgözlü parmaklarıyla çekiştiriyor.

Bunca yıl boyunca beni buna karşı uyarmışlardı: Göğsümdeki ağır yüke, beni uyanık olduğum anlarda da takip eden kâbus parçalarına karşı.

Carol teyze kafamın içinde, seni uyarmıştım, diyor.

Rachel, sana söylemiştik, diyor.

(^itmemeliydin. lUınıı söyleyen, ben dibe batarken koca bir /.iman boşluğunun ardından, bulanık anı katmanlarının içinden ağırlıksız elini bana uzatan Hana.

New York CityMen yaklaşık yirmi yirmi beş kişi geldik: Kuzgun, Çivi, Julian ve ben, ayrıca Dani, Gordo ve Pike, bunun yanı sıra çoğunlukla sessiz kalıp talimatlara uymayı seven on beş kişi dalıa.

Ve Alex. Ama o benim Alex’im değil: Hiçbir zaman gülümsemeyen, gülmeyen ve ağzını bıçak açmayan bir yabancı.White Plaiııs’in dışındaki depoyu ana yurt olarak kullanan diğerleri güneye ve batıya dağıldılar. Depo artık şüphesiz boşaltılmış ve terk edilmiştir. Orası Jtılian’ın kurtarılışından sonra güvenli değil. Julian Fineman bir sembol -hem de önemli bir sembol. Zombiler onun izini sürecek. Diğerlerinin derslerini almaları için sembolü bir yerden asıp damarlarından anlam akıtmak isteyecekler.

Ekstra dikkatli olmak zorundayız.

Avcı, Bram, Lu ve eski Rochester ana yurdunun diğer üyelerinden bazıları bizi Poughkeepsie’nin hemen güneyinde bekliyor. O mesafeyi aşmamız neredeyse üç gün sürüyor. Yarım düzine Geçerli, şehrin etrafından dolanmak zorunda kalıyoruz.

Sonra birden hedefimize varıyoruz: Orman dev bir beton yığınının kenarında bitiveriyor. Beton yığını kalın çatlaklarla

dolu ve yerlerde hâlâ otopark alanlarının hayaietimsi beyaz çizgileri hayal meyal görünüyor. Otoparkta hâlâ paslanmış, çeşitli parçaları soyulmuş -lastikleri, metal parçaları- arabalar var. Küçücük ve biraz gülünç görünüyorlar. Bir çocuğun terk ettiği çok eski oyuncaklar gibi.

Otopark gri su gibi her yöne akıyor ve sonunda çelikle camdan yapılmış büyük bir yapıda sona eriyor: Eski bir alışveriş merkezi. Kıvrımlı el yazısıyla yazılmış, üzerinde beyaz kuş bokları olan bir yazı EMPIRE STATE PLAZA ALIŞVERİŞ MERKEZİ diyor.

Süre Sonunda Otomatik Olarak İndirme Sayfasına Yönlendirileceksiniz. Lütfen Bekleyiniz....

Yorumlar