Kupa Kızı - Tess Gerritsen - EPUB PDF Ekitap indir

Kupa Kızı - Tess Gerritsen - EPUB PDF Ekitap indir

Kupa Kızı - Tess Gerritsen - EPUB PDF Ekitap indir

Simon Trott, gecenin karanlığını yırtan alevleri Cosimanın güvertesinden izlemekteydi. Kısa aralıklarla gerçekleşen patlamalar, sahilin birkaç kilometre ötesindeki yangını gittikçe daha da büyütüyordu.
Cosimanın kaptanı yanına gelip,
-Bu, o, dedi.
-Max Havelaar. Birkaç dakika içinde batacağına eminim. Sonra dümenciye dönüp,
-Tam yol ileri, diye bağırdı.
Trott,
-Kurtulan olacağını sanmıyorum, dedi.
Biraz önce yardım çağrısı yaptılar. Birileri hala sağ olmalı.
Şimdiye kadar çoktan ölmüşlerdir.
Alevler içindeki gemiye yaklaşmışlardı. Kaptan dümenciye,
-Ağır al, diye seslendi.
-Denizi tarayın. Kurtulan var mı, bakın. Trott alevlerin ışığıyla aydınlanan denizi dikkatle taradı. Max Havelaar batmaya başlamıştı bile. Birkaç dakika içinde, bir daha asla ortaya çıkmayacak şekilde denizin dibine  gömülecekti. Yeni bir patlamayla hava gündüz gibi aydınlandı ve Simon Trott, denizde hareket eden bir şey gördü.
Havelaarın birkaç yüz metre ilerisinde bir cankurtaran botu vardı. Hemen ardından, bottakilerin çığlıkları duyuldu.
-Yardım edin! Buradayız! Kaptan geminin projektörünü sesin geldiği yöne çevirdi.
-Bakın, hemen sağımızdalar. Görüyorum. Dümenci tekneyi bota doğru yöneltti. Trott bottakilerin konuşmalarını gayet rahat duyabiliyordu. Bu faciadan kurtuldukları için sevinçten çıldırmış gibiydiler. Kaç kişi vardı, acaba? Çok iyi göremiyordu, ama beş altı kişi olmalıydılar.
Kaptan,
-Havelaarın tüm tayfaları botta galiba, decfi.
Mürettebatı güverteye çağırın. Onlara ihtiyacımız olacak.
Kaptanın çağrısı üzerine Cosimanın tüm mürettebatı güvertede toplandı. Trott bottakileri artık tani olarak görebiliyordu. Altı kişiydiler.
Max Havelaarın Napoliden sekiz kişilik bir mürettebatla ayrıldığını duymuştu. Geriye kalan iki kişi hala denizde iniydiler, acaba? Dönüp, sahile baktı. Dayanıklı bir adam sahile kadar yüzmeyi başarabilirdi.
Botun yanına gelmişlerdi. Trott, 
-Burası Cosima, diye bağırdı.
-Kendinizi tanıtın. Bottaki adamlardan biri,
-Max Havelaar, diye karşılık verdi.
-Mürettebatınızın tamamı botta mı?
-iki kişi öldü.
-Emin misiniz?
-Evet. Adamlarımızdan birisi patlamadan sonra motor dairesinde mahsur kaldı.
-Ya sekizinci adamınız? Denize düştü. Yüzme bilmiyordu. Bu durumda sekizinci adam da ölmüş, demekti. Trott kendi adamlarına baktı. Vereceği emri sessizce bekliyorlardı.
Bottakilere,
-Biraz daha yaklaşın, diye bağırdı.
-Size halat atacağız. Bottaki adamlardan biri halatı yakalamak için fine doğru uzandı. Tam o anda Trott adamlarına dönüp beklenen işareti verdi.ilk mermi halata uzanan adamı delip geçti. Bağıracak fırsatı bile olmamıştı. Bottakiler Cosimadan yağan mermilerin altında teker teker devrildiler. Otomatik silahların gürültüsü, çığlıklarım bastırıyordu.
Yaylım ateşi sona erdiğinde, hepsi ölmüştü.  Deniz son bir patlamanın alevleriyle kıpkırmızı kesildi. Max Havelaar büyük bir hızla sulara gömülüyordu. Birkaç saniye içinde tamamen battı.
Mermilerin açtığı delikler cankurtaran botunu da yavaş yavaş batırıyordu. Cosimanın tayfalarından biri botun batışını hızlandırmak için ağır bir demir attı. Bot ters döndü ve içindeki cesetleri suya dökerek hızla battı. Trott memnun bir şekilde başını salladı.
-Buradaki işimiz bitti, Kaptan. Artık geri dönebiliriz. Birden, birkaç yüz metre ileride beklenmedik bir kıpırtı gördü. Bir şey bir an için denizin üstüne çıkmış, sonra hemen yine dalgaların arasına gömülmüştü.
Sağda! Ateş edin! Tayfalar ona şaşkınlıkla bakıyorlardı.
Kaptan,
-Ne oldu? Diye sordu.Süre Sonunda Otomatik Olarak İndirme Sayfasına Yönlendirileceksiniz. Lütfen Bekleyiniz....

Yorumlar