Evlilik Sözleşmesi - Michelle Richmond - EPUB PDF Ekitap indir

Evlilik Sözleşmesi - Michelle Richmond - EPUB PDF Ekitap indir

Evlilik Sözleşmesi - Michelle Richmond - EPUB PDF Ekitap indir

Kendime geldiğimde bir Cessna uçağındayım, havada sarsılıyorum. Başım zonkluyor, gömleğimde kan var. Ne kadar zaman geçti, hiç bilmiyorum. Bağlandığımı görme beklentisiyle ellerime bakıyorum, ama ellerim bağlı değil. Belime sarılmış sıradan bir emniyet kemerinden başka bir şey yok. Beni kim koltuğa bağladı? Uçağa bindiğimi bile hatırlamıyorum.

Kokpitin açık kapısından pilotun ensesini görüyorum. İkimiz baş başayız. Dağlarda kar var, rüzgâr uçağı sarsıyor. Pilot önündeki tuşlara tamamen odaklanmış gibi; omuzlan gergin duruyor.

Elimi uzatıp başıma dokunuyorum. Kan kurumuş, geriye yapış yapış bir pislik kalmış. Midem gurulduyor. Yediğim son şey Fransız tostuydu. Üzerinden ne kadar geçti? Yanımdaki koltukta bir şişe su, bir de yağlı kâğıda sarılmış sandviç buluyorum. Şişeyi açıp su içiyorum.

Sandviçimin -jambonlu, İsviçre peynirli- kâğıdını açıp bir ısırık alıyorum. Siktir. Çenem çiğneyemeyecek kadar çok acıyor. Herhalde biri ben yere düştükten sonra çeneme yumruk attı.

Pilota, “Eve mi gidiyoruz?” diye soruyorum.

“Nereye ev dediğine göre değişir. Half Moon Bay’e gidiyoruz.

“Sana hakkımda hiçbir şey söylemediler mi?”

“Adınla gideceğin yeri söylediler, o kadar. Ben sadece taksi şoförüyüm, Jake.”

“Ama üyesin, değil mi?”
İfadesiz bir sesle, “Tabii” diyor. “Eşe Sadakat, Sözleşme ye Bağlılık. Ölüm bizi ayırana dek.” Bir an için arkasını dönüp daha fazla soru sormamam için uyarı niteliğinde bir bakış atıyor.

Bir hava boşluğuna öyle sert giriyoruz ki sandviçim elimden uçuyor. Telaşlı bir bipleme duyuluyor. Pilot bir küfür savurup tuşlara basıyor. Hava trafik kontrolüne bağıra çağıra bir şeyler söylüyor. Hızla alçalıyoruz; koltukların kol dayama yerlerine tutunurken Alice’i, aramızda geçen son konuşmayı düşünüyorum. Keşke çok daha fazlasını söyleseydim.

Sonra uçak birden dengesini buluyor, irtifa kazanıyoruz. Her şey yoluna girmiş görünüyor. Sandviçimin parçalarını yerden toplayıp her şeyi yeniden yağlı kâğıda sarıyor, yanımdaki koltuğa koyuyorum.

Pilot, “Türbülans oldu, kusura bakma” diyor.

“Senin suçun değil. İyi toparladın.”

Uçak, güneşli Sacramento’nun üzerinden uçarken pilot nihayet gevşiyor. Golden State Warriors’tan, bu sezonki şaşırtıcı gidişatından konuşuyoruz.

“Bugün günlerden ne?” diye soruyorum.

“Perşembe.”

Penceremden tanıdık kıyıları görmek beni rahatlatıyor. Küçük Half Moon Bay Havaalanı’m görünce minnet duyuyorum. Yumuşak bir iniş yapıyoruz. Tekerler yere değdiğinde pilot bana dönüp “Bunu alışkanlığa dönüştürme, tamam mı?” diyor.

Süre Sonunda Otomatik Olarak İndirme Sayfasına Yönlendirileceksiniz. Lütfen Bekleyiniz....

Yorumlar