Yedi Kız Kardeş - Lucinda Riley - EPUB PDF Ekitap İndir

Yedi Kız Kardeş - Lucinda Riley - EPUB PDF Ekitap İndir

Yedi Kız Kardeş - Lucinda Riley - EPUB PDF Ekitap İndir

Dünyanın dört bir yanından evlat edinilerek bir araya gelen ve isimlerini yıldızlardan alan yedi kız kardeşin öyküsü...

Kız kardeşlerin cn büyüğü vc en güzeli olan Maia D’Apli&e, onları bebekken evlat edinen babalarının yanından ayrılmaya hiç cesaret edememiştir. Bir arkadaşını ziyaret ettiği sırada babasının ani ölüm haberini alır ve bütün acısına rağmen kız kardeşlerini bir araya toplar. Yaşadıkları şaşkınlığı başka sürprizler de izler. Babaları cenaze töreninin onlar gelmeden düzenlenmesini vasiyet etmiş ve her birine onları evlat edindiği topraklara götürecek gizemli ipuçları bırakmıştır. Parçaları bir araya getiren Maia çok geçmeden kendini Brezilya'da, acılarla dolu yasak bir aşkın izlerini sürerken bulur.

1920'lerde Brezilya sosyetesinin en güzel kızlarından biri olan Izabela Bonifacio, babasının isteği üzerine soylu bir adamla evlenmek üzeredir. Oysaki âşık olmadığı bir erkekle evlenmenin değil, hayatı keşfetmenin hayallerini kurmaktadır. O sırada Brezilya’nın ünlü Kurtarıcı Isa Heykelini tasarlamaya başlayan aile dostları Heitor da Silva Costa, Parisc doğru yola çıkacaktır, lzabela kaderine boyun eğmeye razı olmuştur fakat düğünden öncc babasından tek bir isteği vardır; da Silva Costa ailesiyle birlikte Avrupa’ya gitmek ve Paris’i görmek... Fakat aşk en yanlış zamanda, en beklenmedik yerde vc cn yıkıcı haliyle çıkar karşısına. Genç vc yakışıklı heykeltıraş Laurent Brouilly. Izabela’nın kaderini sonsuza dek değiştirmek üzeredir. İki âşığın yürek burkan hikâyesi ise onlardan seksen yıl sonra haberdar olan Maia'nın geçmişini yavaş yavaş aydınlatmaya başlamıştır.

Yüreğine ihanet etmek ile ailesine ihanet etmek arasında kalan bir kadının, aşkın zaman vc mekân tanımadığını kanıtlayan hüzünlü hikâyesi...

“Baştan çıkarıcı bir hikâyeler labirenti! Destansı bir seri için destansı bir başlangıç...
” Lancashire Evening Post


Babamın ölüm haberini aldığım telefona yanıt verdiğimde nerede ve ne yapmakta olduğumu hiç unutmayacağım.
Okumadığım halde kucağımda açık duran Penelopia adlı kitapla, eski okul arkadaşım Jenny’nin Londra’daki evinin güzel bahçesinde oturmuş, onun küçük oğlunu kreşten almasını beklerken haziran güneşinin tadını çıkarıyordum.
Kendimi sakin hissediyor ve bu kaçamağın ne kadar iyi bir fikir olduğunu düşünüyordum. Telefonum çaldığı sırada güneş ışığının ebeliğinden cesaret alarak bir renk cümbüşü doğurmaya başlayan yaban asmasının narin tomurcuklarını inceliyordum. Ekrana baktığımda arayanın Marina olduğunu gördüm.
Sesimden güneşin sıcaklığını hissetmesini umarak, “Merhaba. Ma. Nasılsın?” diye açtım telefonu.
“Maia, ben...”
Marina duraksadı ve ben o anda çok kötü bir şey olduğunu hissettim.
“Ne oldu?”
“Maia, sana bunu söylememin başka bir yolu yok... Baban dün öğleden sonra evde bir kalp krizi geçirdi ve bu sabah erken saatlerde... öldü.”
EPUB PDF Ekitap İndir

EPUB PDF Ekitap İndir


0 Yorumlar