5 - Ursula Poznanski - EPUB PDF Ekitap İndir

5 - Ursula Poznanski - EPUB PDF Ekitap İndir

5 - Ursula Poznanski - EPUB PDF Ekitap İndir

Korİdor
Giriş
Sol kulağının eskiden bulunduğu yer o sırada kalp atışlarının ritmiyle sızlıyordu. Hızlı hızlı ve panikle. Nefesi kesik, ani iç çekişler gibi çıkıyordu. Nora ondan sadece birkaç adım ötede, tabancayla bıçağın bulunduğu masanın üstüne eğilmiş ve suratını buruşturmuştu ama artık ağlamıyordu. “Lütfen,” diye fısıldadı boğuk bir sesle. “Lütfen, bunu yapma.” Bu sefer Nora’dan ani, duygusuz bir hıçkırık yükseldi. “Sessiz ol ” “Neden beni çözmüyorsun? Hâlâ şansımız olabilir... Lütfen, beni çöz, tamam mı? Tamam mı?”
Nora yanıt vermedi. Titreyen sağ eli, çıplak ampulün ışığı altında bulanık bir parıltı saçan silahların üstünde havada duruyordu.
Tüm bedeni korkuyla sarsıldı. Bağları elverdiğince, oturduğu sandalyede kıvranıp bedenini büktü. Bağlar amansız birer çelik el gibi tenini kesiyor, derisi alev alev yanıyordu. Ama olanlar benim suçum değil, benim suçum değil, benim suçum...
Gözlerini sımsıkı yumdu, sonra hemen açtı. Neler olduğunu görmeliydi. Nora’nın eli bıçağın üstünde duruyordu. “Hayır!” diye çığlık attı; daha doğrusu attığını sandı. “İmdat! Yardım edecek kimse yok mu?” Ama en ihtiyaç duyduğu anda sesi onu yüzüstü bırakmıştı. Kelimeler ağzından dökülemiyor-du ve çok yakında her şeyini sonsuza dek yitirecekti. Nefesini, nabzını ve düşüncelerini. Her şeyi.Silmekten aciz olduğu gözyaşları, hâlâ masanın önünde duran Nora’nın görüntüsünü bulanıklaştırıyordu. Nora’dan bir çığlıktan daha yumuşak, bir inlemeden daha yüksek cılız bir ses yükseldi. Kendisiyse gözlerini kırpıştırdı.
Nora yaşlı bir kadınınki gibi titreyen sağ eliyle tabancayı aldı. “Özür dilerim,” dedi.
Çaresizlik içinde bedenini ileri geri savurdu, bunu yaparken sandalyeyi devirmesine ramak kalmıştı. Sonra yanağında soğuk metali hissetti ve donakaldı.
“Gözlerini yum,” dedi Nora.
Eliyle hafifçe onun başına dokundu. Nora’nm en az kendisi kadar korktuğunu hissedebiliyordu. Ama Nora nefes alıp vermeye, konuşmaya, yaşamaya devam edecekti.
“Hayır,” diye fısıldadı güçlükle; sesi nihayet geri gelmişti. Artık tam karşısında duran Nora’ya baktı. Tüm benliğiyle, o ismi hiç duymamış olmayı diledi.
EPUB PDF Ekitap İndir

EPUB PDF Ekitap İndir0 Yorumlar