Kokoloji - Isamu Saito - EPUB PDF İndir

Kokoloji - Isamu Saito - EPUB PDF İndir

Kokoloji - Isamu Saito - EPUB PDF İndir


Aklın gözleri iki yöne birden bakar. Biri dış dünyaya dönüktür, çevremiz ve insanlar hakkında bilgi toplar. Diğeri içe dönüktür ve içimizin gizli dünyasına bakar. Kendi iç dünyanızı araştırdığınız bu göz, başkalarının ne düşündüğünü anlamaya çalışır ve ileriye bakarak birgün nasıl bir insan olacağınızı bulmaya çalışır.

Kitaplar, gazeteler ve televizyon insanların dış dünyayı öğrenmeleri ve anlamaları için geliştirilmiştir. Son yıllardaki medya patlaması duygu ve bilgi fazlasına ve insanların günlük olarak hazmedebileceğinden daha çok bilgi yüklenmesine neden oldu. Medyanın çok az bir bölümü iç dünyamızı keşfetmeye ve anlamaya ayrılmış durumda. İç gözümüzü açmak ve bu gözün görüşünü keskinleştirmek için tasarlanmış psikolojik oyunlar bunun bir türü. 
Psikoloji bilimi insanlara zihin üzerinde çalışmayı ve zihni anlamayı sağlar ama her bilim dalı gibi uzmanlaş-mamış kişileri uzak tutacak özel kelime haznesini öğrenebilmek için çok zorlu çalışma ve azimli öğrenciler ister. Kokoloji, psikoloji bilimi temel alınarak ama eğlenceli ve kolay bir yaklaşımla herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanmış bir oyundur.

Kokoloji aynı zamanda bir iletişim aracı olarak da işe yarar. Çoğu insanda psikolojik test kavramı karanlık ya da ürkütücü duygular uyandırır.
EPUB PDF İndir

EPUB PDF İndir


[alert title="LÜTFEN DİKKAT!" icon="info-circle"] SİTEMİZ SİZLERDEN ASLA LİNKLERE ULAŞMANIZ İÇİN TELEFON ONAYI VS. İSTEMEZ! BU TÜR REKLAMLAR AÇILIRSA KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ. Kitap linkine "LOGO" tıkladıktan sonra 5 sn geri sayımı bekleyip sonra "REKLAMI GEÇ" butonuna basarak geçmeniz yeterli. Kitabın yüklü olduğu siteyi göremezseniz reklam sayfalarının arkasında kalmıştır, tarayıcınızdaki sekmelerinizi kontrol ediniz. [/alert]

Yorumlar