Thomas Hardy - Ellerimi Bırak Rüyalarıma Dokun

Thomas Hardy - Ellerimi Bırak Rüyalarıma Dokun

Thomas Hardy - Ellerimi Bırak Rüyalarıma Dokun


Sevmek 'seviyorum' demek değil, yüreğinde hissetmektir. Aşk, yanında olanı sevmek değil, bazen gelmeyecek birini beklemektir."

"Kalp midir insana 'SEV!' diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek? Bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

Dokun Rüyalarıma… Hayallerime… Sevgime… Herşeyime…

Sokaklar rüyalarımı kirletirken, yok ederken içime saklan ve hep orada kal… Her nefes alışımda seni hissetmeliyim. Umudum ol…

Dokun rüyalarıma tekrar…

Ellerim zaten senin…


Gerçek aşkı arayan bir kadının zor seçimlerini anlatan, kalbinize dokunacak, tek nefeste okuyacağınız enfes bir roman ellerinizin arasında duruyor...

Kitaptan Alıntı

Birinci Kısım: Genç Kız Bölüm I

Mayıs ayının sonlarına doğru bir akşam, orta yaşlı bir adam Blakemore ya da Blackmoor Vadisinde Marlott köyüne doğru yürüyordu. Bacakları titriyor ve sanki sola doğru eğilir gibi yürüyordu adam. Aslında bir şey düşünmüyordu, ama arada sırada sanki bir fikri onaylıyor gibi başını sallıyordu. Kolunda boş bir yumurta sepeti sallanıyordu ve başındaki şapkanın elle tutulan kenarı buruşmuştu. Adam bir süre sonra yolda, boz bir kısrağa binmiş ve kendi kendine bir şarkı mırıldanan yaşlı bir rahibe rastladı.

Kolunda sepet olan adam rahibe baktı ve “İyi akşamlar Peder,” dedi.

Rahip de ona “İyi akşamlar, Sir John,” diye cevap verdi.

Yürüyen adam birkaç adın attıktan sona durdu ve geriye döndü.

“Affedersin Peder, geçen gün ben pazardan dönerken yine karşılaştık ve ben iyi akşamlar dileyince sen bana yine 'İyi akşamlar Sir John,’ dedin.

Rahip, "Evet, öyle dedim,” diyerek başını salladı.

“Ve daha önce de... yaklaşık bir ay kadar önce yine...”

“Evet, o zaman da bunu söylemiş olabilirim.”

“Pekâlâ, ben pazardan bir şeyler almış köyüne dönen Jack Durbey field adlı basit bir vatandaş olduğum halde bana neden ‘Sir John' diyorsun acaba?”

Atlı rahip ona biraz daha yaklaştı ve “İçimden öyle geldi,” dedi. Bir an tereddüt etti ve sonra, "Bir süre önce bir şey öğrendim,” diye devam etti. “Yeni bölge tarihi için araştırma yapıyordum. Ben Stagfoot Lane’den Rahip Tringham’ın, eskilere meraklıyım. Sen, Normandy’den gelip Abbey Roll’da savaşan ünlü şövalye fatih William’la beraber gelen şövalye Sir Pagan d’Urberville’in soyundan gelen asil d’Urbervilles ailesinden olduğunu bilmiyor musun, Durbeyfield?”

“Böyle bir şey duymadım ben, Peder!”

"Ama bu doğru! Başını biraz kaldır da yüzünü iyi göreyim. Evet, bu biraz basık d’Urberville burnu ve çenesi işte. Senin deden, Normandy’de Glamorganshire'! fetheden Estrcmavilla Lorduna yardım eden on iki şövalyeden biriydi. İngiltere’nin bu bölgesinde ailenin toprakları, malikâneleri vardı. Kral Stephen zamanında onların adlan Pipe Rolls'da yazılıydı. Kral John döneminde onlardan biri Hospitallers Şövalyelerine malikâne bağışlayacak kadar zengindi. Ve İkinci Edward zamanında atalarından biri olan Brian, büyük Konseye katılması için Westminster^ çağırıldı. Oliver Cromwell zamanında biraz gerilediniz, ama İkinci Charles tahta çıktığında ailen sadakati nedeniyle Royal Oak Şövalyesi yapıldı. Evet, aileniz Sir John’ların soyundan geliyor ve eskiden olduğu gibi şövalyelik de baronluk gibi babadan oğla geçmiş olsaydı, şimdi sen de Sir John olacaktın.”
Ekitap İndir
[alert title="LÜTFEN DİKKAT!" icon="info-circle"] SİTEMİZ SİZLERDEN ASLA LİNKLERE ULAŞMANIZ İÇİN TELEFON ONAYI VS. İSTEMEZ! BU TÜR REKLAMLAR AÇILIRSA KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ. Kitap linkine "LOGO" tıkladıktan sonra 5 sn geri sayımı bekleyip "REKLAMI GEÇ" butonuna basarak geçmeniz yeterli. Kitabın yüklü olduğu siteyi göremezseniz reklam sayfalarının arkasında kalmıştır, tarayıcınızdaki sekmelerinizi kontrol ediniz. [/alert]

Thomas Hardy - Ellerimi Bırak Rüyalarıma Dokun

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

[blogger]

Author Name

{picture#https://lh3.googleusercontent.com/FymUrEaf4VRt8qa37E5vOFjGq7rw0baT5ScQ7nwsZ7F1nMsihsXMJ-ECCaNgexvSUbcSY44G8IikGvIN11CTzgVt5G5RX49Wod48BJ1Ip44Xxwhr2t7et1d7jFjNaw1nyI25q9LLS8R7qiefMIQzr5wd02oNh7ki7pALRS_Y003Cm0E5cHu755RtLpH7nZZ6qTWX96FWc3d_Q21qShkKCdjNSsiXgMMOAJlY3Z5W-cI1uecrJrWL0j3SVXP0u4d0fu1_xq6eRQZGyfy2iSJ8Ezr6eJ9Q0py4y-ZMSCCJma9v9rk35pvY-nKQoMq95SI9C3hdRGK_uC3hDIVyAUrpvJfRFZSrKDMeSta6lC03mk12zmjygBVkf8h37zS0j_Cax4_zQekjcWoRvC-dMsNRtdLetCKwUAayhovBiIXenrcPCa9GM-Gw6CNkl-c3DhwCpCkvOcvavfQHS1HLD0yGsNfWJ03NXfi6WAWQg3Kc0ReJWWtdy0lRn4QUQ9obz-rfqBMegiqA_V6JT6d_n_tGATRZkcV5lr-T_CTQuY3Nv_e4la-l0KE7t6snoJui35gO33yCReas0YnaznkHcqFrYhP0mhUXYYwtIGfw4ybiXAT1eW6Nu95XVS411caUXY6OUa-512tP3V5HNzNs7_FjAdqr0pNDGIX6=w146-h118-no} {facebook#https://kitapazzi.blogspot.com.tr/} {twitter#https://twitter.com/Kitapazzi} {google#Yhttps://plus.google.com/u/0/104699689942249315316}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.